• ایران
  • 1399/07/10
news-details
اخبار


آغاز مطالعات برای چگونگی پیک برق سال آینده

تهران - ایرنا - براساس برنامه ریزی برای ایجاد زیرساخت مطالعاتی و پیش بینی وضعیت شبکه در پیک بار سال آتی، اطلاعات مربوط به طرح های قابل حصول تا افق سال ۱۴۰۰ از شرکت های برق منطقه ای، مادر تخصصی برق حرارتی و مدیریت منابع آب ایران جمع آوری و مدل سازی شد.
به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو ، اقدام های اولیه برای مطالعات پیش‌­بینی وضعیت پیک سال آتی با نگاه ملی، در قالب طرح مطالعات جامع و هماهنگ کشور با همکاری شرکت توانیر، شرکت مادر تخصصی برق حرارتی و کارگروه های مطالعات جامع و هماهنگ شرکت ‌های برق منطقه ای آغاز شد.
بر اساس این گزارش، این مطالعات با هدف بررسی وضعیت شبکه در کل کشور از دیدگاه انتقال و فوق توزیع، نحوه رفتار و پاسخ نقاط مختلف شبکه به رشد بار، مشخص کردن طرح ‌های مورد نیاز و اولویت‌دار شبکه تا پیک سال آتی و تعیین طرح‌ های موثر در رفع گلوگاه های شبکه در میان مدت، هر ساله پس از عبور از پیک این برنامه اجرا می­‌شود.
همچنین تشکیل زیرساخت مطالعاتی، مشخصات طرح‌ های قابل حصول تا پیک ۱۴۰۰ و پس از آن به تفکیک زمان پیش­‌بینی بهره­‌برداری، از سازمان های مرتبط در اواخر تیرماه دریافت و فرآیند مدل سازی با همکاری شرکت های برق منطقه‌­ای در نیمه نخست مردادماه به پایان می رسد.
یکپارچه سازی مدل‌های منطقه‏‌ای و همچنین پس از اجرای فرآیند پیش بینی بار و ورود اطلاعات آن به نرم‏‌افزار مطالعاتی، مدل نهایی به عنوان یک زیرساخت اساسی برای انجام مطالعات جامع و هماهنگ کشوری آماده می‌شود.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه