• ایران
  • 1400/06/28
news-details
اخبار

وزارت نیرو خواستار شد؛
۵ هزار میلیارد اسناد خزانه برای تامین برق پایدار اختصاص یابد

وزارت نیرو از هیئت دولت خواست تا ۵ هزار میلیارد اسناد خزانه جهت تامین برق پایدار و تسویه بخشی از بدهی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی اختصاص یابد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، تداوم تأمین برق مطمئن و پایدار در کنار اهمیت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای دسترسی همگانی به برق، یک ضرورت اساسی برای خدمت‌رسانی در صنعت برق است.
برای این منظور، رعایت اقتصاد برق‌رسانی در کل زنجیره تأمین برق و بهبود مستمر محیط کسب و کار، تنظیم‌گری کارآمد و پایش پیوسته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
یکی از وظایف اساسی وزارت نیرو به عنوان متولی صنعت بزرگ برق، ارتباط و تنظیم‌گری بین سازمان دولت و بخش خصوصی فعال در بخش‌های مختلف این صنعت است.
در حال حاضر و با توجه به شرایط ویژه و حساس صنعت برق در سال جاری و به منظور برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تأمین برق مطمئن و پایدار و گذر از اوج بار مصرف، وزارت نیرو در راستای اجرای مفاد بند «و» تبصره «۵» قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و آئین‌نامه اجرایی مربوط به آن، از هیئت دولت درخواست نموده است تا نسبت به اختصاص مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی جهت تسویه بخشی از بدهی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی به تولیدکنندگان برق غیردولتی اقدام لازم را به عمل آورد.
گفتنی است، این درخواست مراحل بررسی خود را در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت طی می‌کند.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه