• ایران
  • 1400/07/29
news-details
اخبار


افزایش 15 درصدی تولید برق نیروگاه خلیج فارس در نیمه اول سال 1400

میزان تولید برق نیروگاه گازی خلیج فارس در شش ماه اول سال 1400 با افزایش 15 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به 3 میلیون 259 هزار و 811 مگاوات ساعت رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق خلیج فارس، این نیروگاه که زیر مجموعه هلدینگ مدیریت توسعه انرژی تامین و وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) است، در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها و تابستان گرم استان هرمزگان، با تلاش کارکنان خدوم خود، با 15 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، میزان تولید برق خود را به مرز 3 میلیون و 259 هزار 811 مگاوات ساعت رساند.
لازم به ذکر است که میزان آمادگی تولید این نیروگاه با توجه به درخواست مدیریت شبکه برق کشور برای قرار گرفتن واحد های گازی بر روی مد کنترل فرکانس، در 5 ماهه اول سال جاری با افزایش 10 درصدی به بیش از دو میلیون و 803 هزار و 918 مگاوات رسیده است.
بنا به اعلام روابط عمومی نیروگاه خلیج فارس، پس از پایان پیک تابستان 1400 و با توجه به تحریم قطعات نیروگاهی، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم به منظور انجام تعمیرات اساسی دو واحد از نیروگاه گازی انجام شده و بعد 15 مهر بازدید دوره ای واحد های این نیروگاه طبق زمانبندی و هماهنگی با مدیریت شیکه صورت می گیرد. تمام تعمیرات و بازدیدهای پیشگیرانه برای تولید نیروی برق پایدار و با کیفیت و تحویل آن به شبکه برق سراسری انجام می شود.
گفتنی است نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی محیط زیست در تولید انرژی پاک و عاری از هر نوع آلودگی بارها توسط سازمان محیط زیست استان هرمزگان تقدیر شده است. این نیروگاه شش واحد 165/1 مگاواتی از نوع GT 13-E2 دارد که در جنب شهر قلعه قاضی قرار دارد و بیشتر از یک سوم تولید برق استان هرمزگان را بر عهده دارد.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه