• ایران
  • 1401/04/05
news-details
اخبار


بازدید معاون وزیر نیرو از نیروگاه گازی خلیج فارس

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و هیات همراه از نيروگاه گازي خليج فارس و روند تعميرات نیمه‌اساسي واحد GT-31 بازديد کردند و از نزديك در جريان پيشرفت اين تعميرات قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق خلیج فارس، همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، ناصر اسکندری معاون راهبردی شركت مادرتخصصي توليد نيروي برق حرارتي و هیات همراه از نيروگاه گازي خليج فارس و روند تعميرات نیمه اساسي واحد GT-31 بازديد کرده و از نزديك در جريان پيشرفت اين تعميرات قرار گرفتند.
در اين بازديد ابتدا محمد مهنی‌نژاد مديرعامل نيروگاه گازی خليج فارس در جلسه‌ای که با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و مدیران ارشد صنعت برق استان هرمزگان برگزار شد، به‌صورت اجمالی گزارشي از وضعيت نيروگاه و ميزان توليد سال گذشته و مراحل پيشرفت و زمان سنكرون واحد سه ارائه کرد.
در ادامه، حائری از مراحل پيشرفت تعمیرات اساسی واحد GT-31 بازديد و راهنمایی‌های لازم را در حين بازديد به مسئولين امر ارائه داد.
لازم به ذکر است نیروگاه گازی خلیج فارس، در فاصله ۴۵ کیلومتری شرق بندرعباس و ۱۱ کیلومتری میدان گازی سرخون، دارای ظرفیت تولید ۹۹۰ مگاوات است که با ۶ واحد گازی ۱۶۵ مگاواتی مدل GT13E2 آلستوم، در زمینی به مساحت 110 هکتار ساخته شده است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه