• ایران
  • 1401/05/21
news-details
اخبار

با پایان تعمیرات نیمه‌‍‌اساسی؛
واحد 3 نیروگاه خلیج فارس در اختیار شبکه برق قرار گرفت

با اتمام تعمیرات نیمه اساسی واحد سه نیروگاه گازی خلیج فارس، این واحد در اختیار مدیریت شبکه برق قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه گازی خلیج فارس زیرمجموعه هلدینگ مدیریت توسعه انرژی تامین، وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، محمد مهنی‌نژاد مدیرعامل نیروگاه گازی خلیج فارس اظهار کرد: تعمیرات نیمه‌اساسی و بازدیدهای 24 هزار ساعته واحد سه نیروگاه گازی خلیج فارس با توجه به نزدیک شدن به پیک شبکه، طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی با مدیریت شبکه برق ایران در دستور کار قرار گرفت و تعمیرات نیمه اساسی واحد سه توسط نیروهای پیمانکار داخلی و با نظارت و تلاش کارکنان و متخصصان نیروگاه خلیج فارس انجام شد.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس بیان داشت: در طول تعمیرات نیمه‌اساسی واحد سه اقدام‌هایی در بخش‌های مختلف از جمله تعویض تعدادی پره‌های ثابت و متحرک توربین، بازدید پره‌های کمپرسور، بازدید و تعویض قطعات مورد نیاز محفظه احتراق، بازدید و تعویض قطعات و تعمیر تجهیزات کمکی واحد انجام گرفت.
مهنی‌نژاد بیان کرد: با توجه به حساسیت تولید برق در جنوب و در پیش بودن فصل تابستان شش واحد این نیروگاه با ظرفیت تولید 990 مگاوات ساعت در پیک تابستان آینده به صورت تمام‌وقت برای تامین برق مطمئن و پایدار در اختیار شبکه برق کشور قرار دارد.
وی عنوان کرد: در پیک تابستان 1401 کارکنان نیروگاه گازی خلیج فارس با تمام توان خود آماده خدمت‌رسانی به مردم عزیز برای تولید برق پایدار و با کیفیت هستند.
لازم به ذکر است که نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی محیط زیست در تولید انرژی پاک از پیشرفته‌ترین نیروگاه‌های تولید برق کشور است که تولید حدود یک سوم برق مورد نیاز استان هرمزگان را برعهده دارد.
نیروگاه گازی خلیج فارس در فاصله 45 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس و 11 کیلومتری میدان گازی سرخون، دارای ظرفیت تولید 990 مگاوات است که شامل 6 واحد گازی 165 مگاواتی در زمینی به مساحت 110 هکتار ساخته شده است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه