• ایران
  • 1401/05/21
news-details
اخبار

فاز دوم نیروگاه در آینده نزدیک عملیاتی می‌شود
ارتقاء ۳.۲ درصدی توان تولیدی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بهبهان

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر، نشست بررسی فعالیت‌های یک ساله نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی غدیر بهبهان، با حضور دکتر سید فریدالدین معصومی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر، در محل این نیروگاه در استان خوزستان برگزار شد.
دکتر معصومی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر، پس از بازدید از بخش‌های مختلف نیروگاه بهبهان، در نشست بررسی فعالیت‌های یک ساله این مرکز اظهار داشت: بررسی ساختار و روند برنامه‌ریزی و تولید نیروگاه نشان می‌دهد، این واحد تولیدی به استانداردهای یک نیروگاه کامل رسیده است.
وی تصریح کرد: امیدواریم با فراهم شدن مقدمات استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی، فاز دوم نیروگاه نیز در آینده نزدیک عملیاتی شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر خاطرنشان کرد: نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی بهبهان، هم‌اکنون با ظرفیت تولید ۴۰۰ مگاوات برق در فصل تابستان و در اوج مصرف، در حال فعالیت است.
دکتر معصومی افزود: این نیروگاه با تولید ۱.۶ درصد از سهم تولیدی نیروگاه‌های بخش خصوصی کشور، نقش ممتازی در حفظ پایداری شبکه توزیع برق استان خوزستان ایفا می‌کند.

* نیروگاه بهبهان؛ واحد صنعتی دوست دار محیط زیست
همچنین در ادامه این نشست، دکتر مرسلی مدیرعامل شرکت تولید برق غدیر خوزستان، اظهار داشت: نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی بهبهان، با داشتن دو واحد گازی و یک واحد بخار هم‌اکنون در مدار تولید قرار دارد.
وی گفت: با انجام تعمیرات اساسی نیروگاه بهبهان طی دو مرحله در سال ۱۴۰۰، توان تولید آن ۳.۲ درصد افزایش یافته و هم‌اکنون این واحد تولیدی با کمترین میزان خروج اضطراری از مدار و بالاترین سطح آمادگی، در حال تولید است.
مرسلی افزود: در حال حاضر، ۱۳۰ نفر از متخصصان و تکنسین‌های بومی به صورت شبانه‌روزی در بخش‌های مختلف نیروگاه در حال تلاش هستند تا ضمن حفظ پایداری شبکه تولید و توزیع برق، برق مورد نیاز مردم منطقه تامین شود.
گفتنی است، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی بهبهان، با انجام ۶۰ هکتار جنگل‌کاری از گونه‌های مُثمر مانند زیتون، خرما و کُنار، در ردیف واحدهای تولیدی و صنعتی دوست‌‌دار محیط زیست شناخته شده است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه