• ایران
  • 1403/03/29
news-details
اخبار


روزنامه جهان صنعت میزبان رییس هیات مدیره و دبیر سندیکا

پیرو دعوت مدیر مسئول روزنامه جهان صنعت، رییس هیات مدیره و دبیر سندیکای شرکت‌های تولید کننده برق امروز در محل دفتر این روزنامه حضور یافتند و درباره تقویت همکاری های دوجانبه بحث و گفت وگو کردند.
در این دیدار محمدرضا سعدی مدیر مسئول روزنامه جهان صنعت با اشاره به سابقه انتشار و رویکرد اقتصادی این روزنامه به ویژه در حوزه صنعت، جهت‌گیری‌های آن را حمایت از بخش خصوصی و ایجاد فضای ذهنی مناسب برای حضور بیشتر این بخش در امر تولید و رونق کسب و کار و اشتغال‌زایی، همچنین ترغیب سرمایه گذران برای مشارکت بیشتر در حوزه تولید و صنعت دانست و بر آمادگی روزنامه جهان صنعت برای انعکاس دیدگاه ها و تشریح مشکلات بخش خصوصی و بسترسازی برای حل چالش های فعالان حوزه تولید برق تاکید کرد.
در این نشست ابراهیم خوشگفتار ضمن تشکر از مدیر مسئول روزنامه جهان صنعت و استقبال ازاین نوع نشست ها با اصحاب رسانه ، نقش آنها را در شفاف سازی عوامل بروز شرایط موجود صنعت برق که ریشه چندین ساله دارد و تبیین اقتصاد ناکارآمد برق بسیار مهم و تعیین کننده دانست.
وی در ادامه تاکید کرد: رسانه های جمعی می توانند علاوه بر فرهنگ سازی در حوزه مدیریت مصرف برق و اطلاع رسانی در مورد ارزش واقعی این انرژی زیرساختی و حیاتی برای مردم‌، تصویر شفاف تری از حال و آینده این صنعت در صورت کم توجهی به مشکلات آن ارایه دهند تا سیاست گذاران حوزه انرژی نسبت به چاره‌اندیشی عاجل برای رفع کاستی و هموارسازی مسیر توسعه این صنعت ترغیب شوند.
پرویز غیاث‌الدین دبیر سندیکا نیز با معرفی تاریخچه شکل‌گیری سندیکا و وظایف و ماموریت های آن گفت: اعضای این سندیکا در حال حاضر حدود 60 درصد برق کشور را تولید می کنند، با این وجود در تصمیات بخش تولید کمترین نقش را دارند. وی در ادامه تصریح کرد: یکی از عوامل اصلی ناترازی بین تولید و مصرف،بی توجهی به چالش های بخش خصوصی تولیدکننده برق است که موجب شده سرمایه‌گذار انگیزه ای برای مشارکت در این بخش نداشته باشد.
دبیر سندیکا با بیان این که در شرایط موجود سرمایه گذاری در تولید برق توجیه اقتصادی ندارد افزود: در چندسال اخیر کمترین سرمایه گذاری جدید توسط بخش خصوصی در حوزه تولید انجام شده و این زنگ خطر جدی برای آینده این صنعت پایه است.
در ادامه این دیدار، رییس هیات مدیره و دبیر سندیکا در یک مصاحبه اختصاصی با دبیر سرویس انرژی روزنامه جهان صنعت شرکت کردند که مشروح آن طی چند روز آینده منتشر خواهد شد.
گفتنی است هفته گذشته نیز رییس هیات مدیره و دبیر سندیکا با ناصر بزرگمهر مدیر مسئول روزنامه صمت در محل سندیکا دیدار و گفت و گو داشته و راه های تقویت همکاری این روزنامه با سندیکا را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه