• ایران
  • 1403/03/29
news-details
اخبار


مزایا و بازگشت سرمایه پروژه پایش آنلاین دانشگاه صنعتی شریف در نیروگاه شریعتی مشهد

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد، در سومین روز از نمایشگاه بین‌المللی نفت،‌ گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، در روز جمعه 21 اردیبهشت 1403، کارگاه آموزشی با عنوان سامانه هوشمند افزایش توان و قابلیت اطمینان مبتنی بر پایش وضعیت نیروگاه شریعتی مشهد، در غرفه گسترش انرژی پاسارگاد واقع در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.
این پروژه پژوهش کاربردی با تبادل تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت و دانشگاه توسط سیدحسین عبدالخالق‌زاده مدیرعامل شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد و دکتر حسن حدادپور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و با حضور علیرضا صادق‌آبادی مدیرعامل گروه گسترش انرژی پاسارگاد در نمایشگاه نفت خرداد ماه سال 1402 آغاز شد و منجر به تبادل قراردادی در اواسط همان سال، برای شروع به کار تیم پژوهشی و اجرایی شد.
در شروع این کارگاه آموزشی، سید امیرحسین بحرینی، مدیر دفتر فنی و نظارت شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد، به معرفی شرکت، نیروگاه و تبیین ضرورت حفظ پایداری تولید و ارتقای قابلیت اطمینان نیروگاه پرداخت و در ادامه، جایگاه این پروژه را در راستای نیل به این اهداف و چگونگی بازگشت این سرمایه‌گذاری، تشریح کرد.
سپس هادی زارع به عنوان متخصص فرایند و به نمایندگی از دانشگاه شریف به معرفی سامانه و چالش‌های بهره‌برداری و تعمیرات پرداختند. در ادامه از ویژگی‌های پایش آنلاین و مزایای سیستم پایش آنلاین و بازگشت سرمایه و ماژول‌های طرح مذکور و قابلیت‌های نرم‌افزار هم توضیحاتی ارائه دادند.
این کارگاه که با حضور مدیران شرکت گسترش انرژی پاسارگاد برگزار شد، میزبان تعدادی از دانشجویان رشته‌های مرتبط اعم از مهندسی نفت و پلیمر دانشگاه‌های مختلف کشور و همچنین کارشناسان و مدیران صنایع مختلف بوده است.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه