• ایران
  • 1403/04/30
news-details
اخبار

در نامه سندیکا به وزیر نیرو اعلام شد؛
درخواست تسریع در اعلام نرخ‌های بازار برق در سال جاری

سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق در نامه‌ای به وزیر نیرو، با تاکید بر تحمیل زیان مضاعف به نیروگاه‌ها به دلیل عدم افزایش سقف نرخ و رشد چشمگیر هزینه‌های تولید برق، مجددا خواستار تسریع در اعلام نرخ‌های بازار عمده‌فروشی برق در سال جاری شد.
در این نامه، حسنعلی تقی‌زاده لنده رییس هیات‌مدیره سندیکا، خطاب به علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو، اعلام داشته است، به رغم مصوبه ابلاغی (شماره 99/13847/20/100 مورخ 1399/2/23 )، وزیر وقت نیرو با موضوع «اصلاح ضوابط بازار برق با هدف ارتقای درجه رقابت‌پذیری بازار برق»، اینک با گذشت 3 ماه از سال جدید هنوز نرخ‌های جدید ابلاغ نشده و کماکان معاملات برق در بازار عمده‌فروشی با نرخ‌های سال گذشته انجام می‌شود. این درحالی است که افزایش نرخ تورم، نرخ ارز و سایر شاخص‌های اقتصادی، هزینه‌های تولید برق را افزایش قابل توجهی داده است‌.
در ادامه این نامه آمده است: این روند علاوه بر ایجاد نارضایتی و نگرانی در مالکان نیروگاه‌های خصوصی و تاثیر مستقیم بر درآمد آنها، موجب کاهش توان مالی نیروگاه‌ها برای تامین هزینه‌های تولید برق شده است.
در پایان این نامه، با اشاره به مکاتبات قبلی سندیکا و پیگیری نیروگاه‌های عضو، از وزارت نیرو خواسته شده است در اعلام نرخ‌های سال جاری به عنوان مطالبه جدی اعضای این تشکل، با توجه به ضرورت برخورداری از اطمینان خاطر در نیروگاه‌ها برای آمادگی کامل در جهت تولید بدون دغدغه برق، خصوصا در فصل اوج مصرف، تسریع لازم صورت گیرد.
فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه