• ایران
  • 1399/05/14
news-details
اخبار

<p>جمع&zwnj; بندی نهایی مشکلات مالیات بر ارزش افزوده اعضا</p>
جمع‌ بندی نهایی مشکلات مالیات بر ارزش افزوده اعضا

نهمین جلسه کمیسیون بیمه و مالیات سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق روز سه‌شنبه دوم مهر ماه تشکیل شد.
در این جلسه علاوه بر بررسی روش‌های حسابداری و مالیاتی قراردادهای بیع متقابل، موضوع مالیات بر ارزش افزوده نیروگاه‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در خصوص پیشنهاد شرکت بیمه نوین تصمیم‌گیری نهایی انجام شد. 
بر این اساس در خصوص موضوع نخست پس از تبادل نظر اعضای کمیسیون و بیان برخی روش¬های حسابداری و مالیاتی قراردادهای بیع متقابل، مقرر شد سایر اطلاعات مربوطه توسط اعضای کمیسیون گردآوری و به اشتراک گذاشته شود. 
در ادامه طی بررسی مشکلات نیروگاه‌ها در خصوص مالیات بر ارزش افزوده، مواردی که پیش از این با استعلامی از شرکت‌های عضو سندیکا شناسایی شده بود، مورد جمع‌بندی قرار گرفت تا در جلسه‌ای با معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی مطرح شود. 
در بخش پایانی این جلسه در مورد پیشنهاد شرکت بیمه نوین تصمیم‌گیری نهایی صورت گرفت و اعلام‌ شد شرایط و تسهیلات تعیین‌شده با توجه به نرخ مشخص‌شده از سوی این شرکت به اندازه کافی متقاعدکننده و مناسب نیست. 
گفتنی است موضوع تجمیع بیمه‌های تمامی شرکت‌های عضو سندیکا تحت پوشش بیمه نوین، در جلسات گذشته کمیسیون بیمه و مالیات سندیکا و با دعوت از چند تن از مدیران شرکت بیمه نوین به طور جامع مورد بررسی قرار گرفته است.

فايل‌هاى مرتبط

ديدگاه‌ها

ارسال دیدگاه